Projekt:

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA ANEB SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY,
CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Celoroční projekt k obohacení vzdělávání dalšími podněty, které jsou spojeny se zdravým pohybem. Rádi bychom podpořili první větší zájem o aktivní sportování, ale také vedení k týmové spolupráci, radosti ze splnění úkolů jak u jednotlivce, tak v týmu. Chceme podpořit respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou následně přínosem pro celý tým.

Projekt je složen z několika tematicky zaměřených skupin. Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi.

Přínosem pro děti bude to, že dané činnosti budou plněny ve skupině vrstevníků, a tak se celá skupina bude následně ovlivňovat Projekt je určen a koncipován pro děti předškolního roku.